Kičma je veoma važan deo ljudskog tela i od stanja u kome se ona nalazi zavisi i nastajanje mnogobrojnih bolesti. Uzrok brojnih oboljenja treba tražiti upravo u kičmi. Ukoliko imate neke zdravstvene probleme, obratite pre svega pažnju na svoju kičmu i upitajte se: kakvo mi je držanje? Kako izgleda moj kičmeni stub? Da li je iskrivljen, da li je pritisnut nekim teretom, da li je istrošen godinama života i navikama nepravilnog držanja? Drevni lekari su govorili: ako imamo mnogo bolesti – sigurno nas boli kičma.

Kacudžo Niši, japanski naučnik i iscelitelj koji je osmislio i publikovao sistem isceljenja učio je ljude da formiraju tri navike koje su neophodne za dostizanje sreće: navike da budemo uvek zdravi, da neprestano ulažemo napor i da neprekidno učimo. Evo kako on predlaže da iscelimo kičmu.

            Da bismo se izlečili, neophodno je da nam kičma bude pravilno formirana, a naročito njena energetska konstrukcija. Pravilnoj fizičkoj konstrukciji prethodi pravilna izgradnja energetske konstrukcije.

            Možda je vaša kičma ukočena, možda je zaboravila šta je pokretljivost, elastičnost? Da nije možda opterećena nečistoćama zbog blokiranih energija?

            Isceljujuće pulsiranje će vam pomoći da kičmu oživite, a otkloniće vam i mišićnu napetost, osloboditi priklještene nervne završetke, poboljšati krvotok i otkloniti energetske zastoje.

            Neophodno je da sednete tako da vam kičma bude uspravna, ali da se ne naslanjate na naslon stolice. Stopala treba da su vam čvrsto priljubljena uz pod. Oči neka vam budu zatvorene.

            Sva pažnja treba da vam bude usredsređena na trtičnu kost. U taj deo treba poslati dobronamernu misao sa željom ozdravljenja. Zatim zamislite kako trtičnu kost preplavljuje toplota i u taj deo uputite naredbu da energija počne da pulsira, tj. ritmički se širi i skuplja u horizontalnom smeru, levo i desno. Zatim prenesite pažnju na krsta i u tom predelu zamislite pulsaciju u istom smeru. Potom pažnju prenesite na deo kičme koji se nalazi u visini struka i naterajte energiju da pulsira u svim smerovima. Zatim postepeno pređite na grudni deo kičme i tamo osetite pulsaciju. Pulsacija otpočinje prvo u donjem delu grudnog koša, zatim prelazi na gornji deo, pa u vratni. Ceo prelaz, od trtične kosti do korena vrata, treba da traje 5 minuta.

            Zatim pažnju ponovo prenesite na trtičnu kost. Sada joj treba dati komandu da se širi i skuplja napred-nazad, tj. prema stomaku i kičmi. Trtična kost pulsira napred-nazad, zatim kičma u oblasti pojasa pulsira napred-nazad, pa u grudnom delu – prvo donjem, zatim u gornjem, te u predelu vrata. Ceo prelaz od trtične kosti do korena lobanje trebalo bi da traje 5 minuta. Cela procedura se, na taj način, obavlja 10 minuta i potrebno ju je raditi dva puta nedeljno.

Radite ovu misaonu vežbu svakodnevno, držite svoju kičmu pravo i rezultati će doći.

O.B.

bašta beograd biljke boje breza bubrezi crkva cvet dijabetes energija fitoterapeut hrana istorija jetra karcinom knez lazar kosa kozmetika koža krv lek lečenje manastir med more muzika nemanjići otrov pluća rak reuma slikar slikarka srbija srce travar tvrđava ulje vino voda voće zdravlje zglobovi čaj želudac

oblakbeli

Postani član našeg kluba

Prijavi se za tekstove
oblakbeli.com